دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » چسب زدن صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی
[reading-time]

چسب زدن صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

چسب زدن به بینی بعد از عمل یکی از مهم ترین گام ها در بهبود کاهش ورم بینی و فرم گیری بهتر آن است. اما در صورتی چسب زدن به بهبود شرایط بینی کمک می کند که به شکل صحیح انجام شود. اگر شما هم جراحی زیبایی بینی انجام داده اید قطعاً این سوال به ذهنتان رسیده که نحوه درست چسب زدن بعد از جراحی بینی چگونه است؟ و این که تا چه مدت بعد از جراحی باید از چسب بینی استفاده کرد؟ اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد چسب زدن صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی به دست آورید، با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

دلیل چسب زدن بعد از جراحی بینی

همان طور که می دانید بعد از جراحی، بینی دارای ورم هایی است که این ورم ها حداقل تا 6 ماه وجود دارد. چسب زدن به بینی بعد از جراحی علاوه بر این که به اطرافیان هشدار می دهد که شما به تازگی جراحی کرده اید و بیشتر مراقب باشند، به کاهش ورم ها نیز کمک می کند. علاوه بر این، استفاده از چسب به مدت 2 تا 3 هفته بعد از جراحی به فرم گرفتن بهتر بینی کمک می کند. بعد از سه هفته، چسب تنها کمک می کند تا ورم بینی کاهش بیشتری داشته باشد.

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل

بعد از عمل بینی تا  چه مدت چسب بزنیم؟

به گفته دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز، چسب زدن به بینی 2 تا 3 هفته بعد از جراحی ضروری است و به فرم گیری بهتر بینی کمک می کند. افرادی که جراحی بینی گوشتی داشته اند، باید مدت بیشتری چسب استفاده کنند زیرا ورم بینی آن ها بیشتر است. بینی های گوشتی حداقل تا 3 ماه باید از چسب (حداقل شب ها) استفاده کنند. افرادی که جراحی بینی استخوانی در شیراز  دارند، تا 2 ماه باید از چسب استفاده کنند.

نحوه چسب زدن صحیح به بینی بعد از جراحی

شاید در ابتدا برای فردی که به تازگی عمل کرده، چسب زدن به بینی کار دشواری به نظر برسد. کافی است که از پزشک بخواهید تا نحوه چسب زدن صحیح را آموزش دهد. همچنین می توانید زمانی که پزشک در حال تعویض چسب شما است، از کسی بخواهید تا از نحوه چسب زدن او فیلم بگیرد تا در منزل بتوانید به راحتی با کمک فیلم، چسب را عوض کنید.

معمولاً نحوه چسب زدن به این صورت است که ابتدا پوست بینی به خوبی با پنبه الکلی پاک می شود. بعد از آن که الکل خشک شد، یک قطعه چسب 10 سانتی را می برید و به صورت U شکل نگه می دارید. سپس انتهای چسب را روی قسمت پایین بینی می چسبانید و طرفین چسب  Uشکل را روی دو طرف بینی می چسبانید و به آرامی ماساژ می دهید تا چسب کاملاً بچسبد. سپس چند قطعه چسب 5 الی 7 سانتی ببرید و از بالاترین قسمت تیغه بینی شروع به چسباندن این چسب ها به صورت افقی کنید. دقت کنید که لبه چسب ها باید به خوبی همدیگر را پوشش دهند. این چسب ها را تا کمی مانده به نوک بینی بچسبانید. در مرحله آخر، دوباره یک قطعه چسب 10 سانتی ببرید و به صورت U شکل روی بینی بچسبانید.

چسب زدن صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

چسب زدن صحیح بعد از جراحی زیبایی بینی

عوارض اشتباه چسب زدن به بینی بعد از رینوپلاستی

همان طور که در ابتدا به آن اشاره کردیم، چسب زدن 2 تا 3 هفته بعد از جراحی بر فرم گیری بینی تاثیر بسیاری دارد. به همین دلیل، یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب در شیراز در هفته های ابتدایی خود کار چسب زدن را انجام می دهد تا بینی فرم زیبایی پیدا کند. اگر چسب به شکل صحیح روی بینی قرار نگیرد، ممکن است نوک بینی بالا برود و باعث بروز چین و چروک روی بینی شود. از طرفی شل چسب زدن روی بینی نیز باعث افتادگی نوک بینی خواهد شد.

نتیجه گیری

و سخن آخر این که چسب زدن روی بینی بعد از جراحی اگر به شیوه ای صحیح انجام شود، بینی فرم بسیار خوبی می گیرد و از طرفی ورم های بینی نیز کاهش زیادی خواهد داشت. اگر ساکن شهر شیراز هستید، حتما برای جراحی زیبایی بینی به بهترین جراح بینی این شهر مراجعه کنید.

نمونه جراحی بینی دکتر حقیقتیان

نمونه جراحی بینی دکتر علی حقیقتیان و رفع قوز بینی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *