دکتر علی حقیقتیان 4 مقالات 4 هزینه عمل بینی در شیراز
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

هزینه عمل بینی در شیراز

مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]

هزینه عمل بینی در شیراز

آنچه پس از تصمیم به عمل جراحی بینی بعد از انتخاب بهترین جراح بینی برای مراجعین بسیار حائز اهمیت است هزینه این جراحی است.

اگر بخواهیم درباره هزینه این جراحی صحبت کنیم باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشیم. در واقع وجود و یا عدم وجود این فاکتور ها در جراحی، هزینه های جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهد.

اما نکته بسیار مهم در جراحی همان المان ابتدایی یعنی انتخاب بهترین جراح بینی خواهد بود. بنابراین متقاضیان این جراحی باید ابتدا به این فاکتور توجه کرده و در مرحله بعد به سراغ چرایی هزینه های دیگر بروند.

هزینه عمل بینی در شیراز

هزینه عمل بینی در شیراز

آنچه بر هزینه های جراحی بینی تاثیر گذار است

اهداف جراحی بینی

زمانی که مراجعین برای این جراحی به پزشک مراجعه می کنند باید هدف خود را از انجام جراحی بینی مشخص کنند. گاهی ممکن است که فرد به دلیل ابتلا به عارضه نظیر: پولیپ و یا انحراف بینی به جراحی بینی روی آورده باشد و گاهی ممکن است انتخاب آن تنها به جهت ایجاد زیبایی صورت گیرد. هر یک از این اهداف می تواند هزینه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. قطعا جراحی انجراف بینی و یا جراحی پولیپ بینی هزینه ای متفاوت تری نسبت به جراحی زیبایی بینی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید
عوارض جراحی بینی

از سوی دیگر ممکن است فرد خواستار جراحی پولیپ بینی در معیت جراحی زیبایی باشد که دراین صورت نیز هزینه جراحی بینی متفاوت خواهد بود.

روش انجام جراحی

یکی دیگر از فاکتورهای که می تواند در هزینه نهایی جراحی بینی بسیار موثر باشد انتخاب روش جراحی بینی است.

همانطور که می دانید جراحی بینی می تواند به دو شیوه انجام شود که در ادامه به آن می پردازیم:

جراحی بینی به روش باز

در این جراحی روی بینی فرد برشی ایجاد خواهد شده تا جراح بتواند به ترمیم نواحی آسیب پرداخته و فرم نهایی بینی را شکل دهد. در این جراحی به دلیل وجود دید گسترده تر جراح به راحتی آناتومی بینی فرد را مشاهده کرده و می تواند اقدامات لازم را به عمل آورد.

جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی با این روش نیازمند ایجاد برش نبوده و جراح از طریق سوراخ های بینی اصلاحات لازم جهت ترمیم و فرم دهی بینی را اعمال خواهد کرد. این روش نیز در حال حاضر توسط بسیاری از جراحان صورت می گیرد. اما به دلیل نداشتن دید کافی از ساختار داخلی بینی نتوانسته جایگزین مناسبی برای جراحی بینی به روش باز باشد.

انتخاب و یا تشخیص هر یک از این روش ها در انجام جراحی بینی می تواند هزینه های متفاوتی را برای مراجعین به وجود آورد.

پیوند استخوان

گاها مشاهده شده که جراح در حین جراحی متوجه می شود که بینی بیمار یا به دلیل شکستگی و یا به دلیل ضیف بودن تیغه بینی نیازمند پیوند استخوان است. در این زمان جراح مجبور است به دو شیوه این نیازمندی را مرتفع سازد:

  • پیوند استخوان از بدن
  • پیوند استخوان مصنوعی

اگر جراح بخواهد راه حل ایتدایی را انتخاب کند باید بدن بیمار را برش داده و تکه ای از استخوان دنده فرد را برای پیوند برداشته و در بینی پیوند زند. اما در مواقعی نیز جراح انتخاب غضروف مصنوعی را در برطرف کردن نیاز بیمار ارجح دانسته و دیگر اقدام به جراحی دوم در حین عمل بینی نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید
درمان قطعی عفونت گوش میانی در شیراز

نوع بینی

قطعا می دانید که نوع بینی یعنی بینی استخوانی و بینی گوشتی می تواند هزینه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد. به عبارت دیگر اگر جراحی بینی برای یک نوع بینی گوشتی صورت گیرد به دلیل حساسیت بالا در این جراحی و امکان پیوند استخوان به دلیل وجود تیغه ای ضعیف در این نوع بینی، هزینه جراحی قدری بیشتر از جراحی بینی استخوانی خواهد بود.

انتخاب جراح

این فاکتور که در بالا نیز به اهمیت آن اشاره شد یکی دیگر از عوامل افزایش یا کاهش دهنده هزینه جراحی بینی خواهد بود.

انتخاب جراحی بینی می تواند از بین متخصصین گوش، حلق و بینی بوده و یا از میان جراحان پلاستیک باشد.

مورد بعدی تخصص این جراحان است .اگر فرد در انجام این جراحی از فوق تخصص جراحی پلاستیک و یا فوق تخصص گوش، حلق و بینی بخواهد که این جراحی را برای وی انجام دهند هزینه های متفاوتی را پرداخت خواهد کرد.

نکته بعدی در این فاکتور میزان مهارت جراح مربوطه است. اغلب جراحانی که به عنوان بهترین جراح بینی و یا بهترین جراح پلاستیک شناخته می شوند هزینه ای بالاتر نسبت به دیگر جراحان دریافت می کنند. البته مراجعین برای جراحی بینی باید دقت داشته باشند برای انتخاب یک جراح بینی خوب نیازمند تحقیق بسیار درباره وی هستند. آن ها می توانند با مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی و یا پرس و جو درباره میزان موفقیت جراحی های وی از مهارت و تجربه جراح مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

بیشتر بخوانید
بازگشت به فعالیت روزمره بعد از جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی همانطور که در ابتدا هم گفته شد مبحث مهمی است که اکثر مراجعین در رابطه با قیمت عمل بینی از دکتر علی حقیقتیان سوال می پرسند، باید گفت به طور قطع نمی توان هزینه ای برای آن در نظر گرفت، اما باید  توجه داشت که بیمه شامل عمل بینی نمی گردد و این هزینه به صورت آزاد  محاسبه می گردد . اما  موارد مهمی است که در تعیین هزینه جراحی بینی موثر است شامل:

  • هزینه دارو بیهوشی
  • هزینه بیمارستانی که جراحی در آن صورت می گیرد.
  • هزینه دارو های قبل و بعد از جراحی

در برخی مواقع ممکن است بیمار به جراحی ترمیمی بینی نیز نیاز پیدا کند که هزینه آن نیز می تواند بر هزینه نهایی از جراحی بینی تاثیر گذار باشد.

دکتر علی حقیقتیان
جراح و متخصص گوش، حلق، بینی و جراح زیبایی در شیراز هستند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۷۱۳۶۲۷۹۲۶۵ تماس بگیرید .

توصیه پایانی

مراجعین باید به یاد داشته باشند ارائه هزینه های بسیار پایین و یا هزینه هایی که به نظر معقول نمی آیند و بسیار بالا هستند نمی تواند تضمین کننده نتیجه جراحی باشد. نتیجه جراحی را دو فاکتور مهم دیگر تضمین خواهد کرد که یکی انتخاب بهترین جراحی بینی خواهد بود و دیگری مراقبت های بعد از جراحی بینی.

بنابراین فریب تبلغات عجیب و غریبت برخی جراحان بی تجربه را نخورده و به سراغ جراحی روید که علاوه بر داشتن سابقه طولانی در جراحی دارای مهارت کافی نیز باشد .

دکتر علی حقیقتیان متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز

در سال 1372 موفق به کسب دکترای پزشکی عمومی شد. وی در سال 1379 موفق به کسب برد تخصصی گوش وحلق و بینی از دانشگاه شیراز شد. دکتر علی حقیقتیان در حال حاضر در شیراز به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی فعالیت دارد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =

Call Now Button