دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » هزینه جراحی بینی در شیراز
[reading-time]

هزینه جراحی بینی در شیراز

جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی هایی است که سوالات پیرامون آن بسیار است؛ از انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی گرفته تا عوارض جراحی زیبایی بینی. یکی از مهم ترین مسائلی که برای فرد در زمان تصمیم برای عمل پیش می آید، هزینه جراحی است. به همین دلیل در این مطلب تصمیم داریم تا به هزینه جراحی زیبایی بینی در شیراز و عوامل تاثیرگذار بر این هزینه بپردازیم.

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر علی حقیقتیان

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر علی حقیقتیان

 

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های پرطرفداری است که هر ساله نوسان قیمت را تجربه می کند و این امر بیشتر به دلیل تقاضای بالای مردم برای این جراحی است.
از طرف دیگر، هزینه جراحی بینی ارتباط مستقیمی با تجربه و مهارت جراح و همچنین شهرت او دارد. در واقع باید گفت که بهترین جراح بینی معمولاً هزینه بالاتری برای عمل زیبایی بینی دریافت می کند.
شکل بینی و نوع آن نیز بر هزینه جراحی تاثیرگذار است. بینی های گوشتی معمولاً ظرافت و دقت بیشتری می طلبند. از سوی دیگر، برخی افراد که قبل از جراحی به جراح زیبایی مراجعه می کنند، در زمان معاینه، پزشک متوجه انحراف بینی، پولیپ بینی و یا شکستگی بینی می شود که این امر نیز بر هزینه تاثیر گذار است.
دستمزد دستیاران و هزینه کلینیک یا بیمارستان نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی است.

اهداف جراحی بینی

زمانی که مراجعین برای این جراحی به پزشک مراجعه می کنند باید هدف خود را از انجام جراحی بینی مشخص کنند. گاهی ممکن است که فرد به دلیل ابتلا به عارضه نظیر: پولیپ و یا انحراف بینی به جراحی بینی روی آورده باشد و گاهی ممکن است انتخاب آن تنها به جهت ایجاد زیبایی صورت گیرد. هر یک از این اهداف می تواند هزینه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار دهد. قطعا جراحی انجراف بینی و یا جراحی پولیپ بینی هزینه ای متفاوت تری نسبت به جراحی زیبایی بینی خواهد داشت.

از سوی دیگر ممکن است فرد خواستار جراحی پولیپ بینی در معیت جراحی زیبایی باشد که دراین صورت نیز هزینه جراحی بینی متفاوت خواهد بود.

روش انجام جراحی

یکی دیگر از فاکتورهای که می تواند در هزینه نهایی جراحی بینی بسیار موثر باشد انتخاب روش جراحی بینی است. همانطور که می دانید جراحی بینی می تواند به دو شیوه انجام شود که در ادامه به آن می پردازیم:

جراحی بینی به روش باز

در این جراحی روی بینی فرد برشی ایجاد خواهد شده تا جراح بتواند به ترمیم نواحی آسیب پرداخته و فرم نهایی بینی را شکل دهد. در این جراحی به دلیل وجود دید گسترده تر جراح به راحتی آناتومی بینی فرد را مشاهده کرده و می تواند اقدامات لازم را به عمل آورد.

جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی با این روش نیازمند ایجاد برش نبوده و جراح از طریق سوراخ های بینی اصلاحات لازم جهت ترمیم و فرم دهی بینی را اعمال خواهد کرد. این روش نیز در حال حاضر توسط بسیاری از جراحان صورت می گیرد. اما به دلیل نداشتن دید کافی از ساختار داخلی بینی نتوانسته جایگزین مناسبی برای جراحی بینی به روش باز باشد.

انتخاب و یا تشخیص هر یک از این روش ها در انجام جراحی بینی می تواند هزینه های متفاوتی را برای مراجعین به وجود آورد.

پیوند استخوان

گاها مشاهده شده که جراح در حین جراحی متوجه می شود که بینی بیمار یا به دلیل شکستگی و یا به دلیل ضیف بودن تیغه بینی نیازمند پیوند استخوان است. در این زمان جراح مجبور است به دو شیوه این نیازمندی را مرتفع سازد:

  • پیوند استخوان از بدن
  • پیوند استخوان مصنوعی

اگر جراح بخواهد راه حل ایتدایی را انتخاب کند باید بدن بیمار را برش داده و تکه ای از استخوان دنده فرد را برای پیوند برداشته و در بینی پیوند زند. اما در مواقعی نیز جراح انتخاب غضروف مصنوعی را در برطرف کردن نیاز بیمار ارجح دانسته و دیگر اقدام به جراحی دوم در حین عمل بینی نخواهد کرد.

نوع بینی

قطعا می دانید که نوع بینی یعنی بینی استخوانی و بینی گوشتی می تواند هزینه جراحی را تحت تاثیر قرار دهد. به عبارت دیگر اگر جراحی بینی برای یک نوع بینی گوشتی صورت گیرد به دلیل حساسیت بالا در این جراحی و امکان پیوند استخوان به دلیل وجود تیغه ای ضعیف در این نوع بینی، هزینه جراحی قدری بیشتر از جراحی بینی استخوانی خواهد بود.

انتخاب جراح

این فاکتور که در بالا نیز به اهمیت آن اشاره شد یکی دیگر از عوامل افزایش یا کاهش دهنده هزینه جراحی بینی خواهد بود.

انتخاب جراحی بینی می تواند از بین متخصصین گوش، حلق و بینی بوده و یا از میان جراحان پلاستیک باشد.

مورد بعدی تخصص این جراحان است .اگر فرد در انجام این جراحی از فوق تخصص جراحی پلاستیک و یا فوق تخصص گوش، حلق و بینی بخواهد که این جراحی را برای وی انجام دهند هزینه های متفاوتی را پرداخت خواهد کرد.

نکته بعدی در این فاکتور میزان مهارت جراح مربوطه است. اغلب جراحانی که به عنوان بهترین جراح بینی و یا بهترین جراح پلاستیک شناخته می شوند هزینه ای بالاتر نسبت به دیگر جراحان دریافت می کنند. البته مراجعین برای جراحی بینی باید دقت داشته باشند برای انتخاب یک جراح بینی خوب نیازمند تحقیق بسیار درباره وی هستند. آن ها می توانند با مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی و یا پرس و جو درباره میزان موفقیت جراحی های وی از مهارت و تجربه جراح مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

هزینه جراحی انواع مختلف بینی

همان طور که گفتیم، از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی، نوع و شکل بینی است. در ادامه به بررسی هزینه جراحی انواع بینی می پردازیم.

هزینه جراحی بینی استخوانی در شیراز

به گفته دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی در شیراز، بینی های استخوانی معمولاً بینی های آسانی برای جراحی هستند و به همین دلیل هزینه جراحی آن ها کمتر از جراحی بینی گوشتی است. اما ممکن است متخصص گوش و حلق و بینی در زمان معاینه متوجه وجود انحراف یا پولیپ در فرد شود که درمان این موارد نیز بر هزینه جراحی زیبایی می افزاید.

هزینه جراحی بینی گوشتی در شیراز

جراحی بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست بیمار، عمل پر ریسک و نسبتاً مشکل به حساب می آید. به همین دلیل باید به بهترین جراح بینی گوشتی مراجعه کرد تا خطر برگشت فرم بینی به حداقل برسد. تعداد کمی از جراحان هستند که به خوبی از پس جراحی بینی گوشتی برمی آیند. با همه این اوصاف، هزینه جراحی بینی گوشتی نسبت به هزینه جراحی بینی استخوانی بیشتر است.

هزینه جراحی بینی ترمیمی در شیراز

 گاهی بیمار بعد از اولین جراحی بینی خود متوجه می شود که فرم بینی جدید ایده آل او نیست یا مشکلاتی مانند تنفس نامناسب دارد. گاهی نیز بر اثر عدم مراقبت بیمار شکستگی و کجی در بینی رخ داده است و مجبور است تا تحت جراحی ترمیمی بینی قرار بگیرد. هزینه جراحی بینی ترمیمی اگر توسط همان پزشک سابق انجام شود هزینه متفاوتی با هزینه جراحی توسط پزشک جدید دارد. در این مورد توصیه می شود که به بهترین جراح ترمیمی بینی مراجعه نمایید.

آیا جراحی زیبایی بینی مشمول استفاده از بیمه می شود؟

بیمه هیچ هزینه ای از جراحی بینی را متقبل نخواهد شد و تمامی هزینه جراحی زیبایی برعهده خود بیمار است. پوشش بیمه فقط شامل جراحی های مربوط به دهلیز بینی و جراحی مخروط داخلی بینی خواهد بود.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *