دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » بروز مشکلات بویایی بعد از جراحی زیبایی بینی
[reading-time]

بروز مشکلات بویایی بعد از جراحی زیبایی بینی

شاید شما هم در اطرافیان و آشنایان خود کسانی را بشناسید که بعد از جراحی زیبایی بینی دچار اختلالات بویایی شده اند. یا شاید خود شما جزو آن دسته از افرادی باشید که بعد از جراحی زیبایی بینی بویایی خود را به طور کامل از دست داده اید. بسیاری از افراد به دلیل همین مشکل، برای جراحی بینی اقدام نمی کنند و ترجیح می دهند که با مشکلات بینی خود سر کنند. اما آیا راهی برای جلوگیری از بروز مشکلات بویایی بعد از جراحی زیبایی بینی وجود دارد؟ اگر ساکن شهر شیراز هستید و تصمیم دارید که برای رفع مشکلات بینی خود اقدام به جراحی زیبایی بینی در شیراز کنید، اما از بروز مشکل بویایی نگران هستید، با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

کاهش بویایی و چشایی بر اثر کرونا

آیا کاهش بویایی و چشایی علائم کروناست؟

حس بویایی چه اهمیتی دارد؟

یکی از مهم ترین حواس پنجگانه انسان حس بویایی است که به انسان کمک می کند تا علاوه بر درک بوی محیط، طعم و مزه مواد را نیز درک کند. به گفته دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز، این حس شاید در نگاه اول اهمیت چندانی نداشته باشد اما زمانی که با نبود آن مواجه شوید، متوجه خواهید شد که سلامت جسم نیز در بسیاری از موارد در گرو حس بویایی است. حس نشتی گاز در خانه، بوی سوختگی، بوی مواد غذایی و بررسی فاسد یا سالم بودن آن ها از جمله مواردی است که فقط با وجود حس بویایی قابل درک است.

کم شدن حس بویایی بعد از جراحی زیبایی بینی

گاهی بسیاری از افراد به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می کنند و از کم شدن حس بویایی خود بعد از جراحی زیبایی بینی گلایه دارند. این موضوع بیشتر در افرادی مشاهده می شود که جراحی بینی عروسکی یا فانتزی را انتخاب کرده اند و یا بینی آن ها بیش از حد کوچک شده است.

به گفته دکتر علی حقیقتیان در شیراز، فرد تا 6 ماه بعد از جراحی زیبایی بینی با التهابات ناشی از جراحی مواجه است و در نتیجه بویایی او هنوز به طور کامل بهبود نیافته است. اما بعد از گذشت 6 ماه، اگر جراحی به درستی انجام شده باشد و به عصب بویایی فرد آسیب وارد نشده باشد، بویایی هر روز بهتر خواهد شد.

اگر جراح بینی در کار خود خبره نباشد و تجربه ای نداشته باشد، ممکن است با اشتباهات خود باعث کم شدن حس بویایی یا از بین رفتن کامل آن شود. کوچک کردن بیش از حد بینی یا آسیب رساندن به عصب بویایی اشتباهاتی است که ممکن است جبران ناپذیر باشد. در نتیجه، برای جلوگیری از این مشکلات باید پیش از جراحی حتماً به خوبی بررسی و تحقیق کنید تا بهترین متخصص گوش و حلق و بینی شیراز را انتخاب کنید تا از بروز مشکلات تنفسی و بویایی جلوگیری شود.

آیا حس بویایی بعد از جراحی زیبایی بینی برمی گردد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که اگر جراحی به درستی انجام شده باشد، بعد از گذشت 6 ماه از جراحی و با کاهش التهاب ها و بهبود زخم ها، بویایی بیمار برمی گردد. اما اگر جراحی به درستی انجام نشده باشد و به عصب بویایی فرد آسیب رسیده باشد، متاسفانه بویایی برگشت پذیر نخواهد بود.

توصیه می شود که حتماً پیش از جراحی به خوبی و کاملاً تحقیق کنید و پزشکی را انتخاب کنید علاوه بر جراحی زیبا، بر حس بویایی فرد نیز تاکید دارد. همیشه انتخاب یک جراح زیبایی بینی خوب در شیراز می تواند مانع از بروز مشکلات بعدی شود.

اهمیت انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی در شیراز

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، حس بویایی از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر جراح به کار خود مهارت نداشته باشد، ممکن است آسیب های جبران ناپذیری را برای فرد به وجود آورد.

انتخاب بهترین جراح بینی در شیراز نقش بسیار مهمی در عملکرد بویایی بعد از جراحی دارد. متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز باید در کار خود حرفه ای و با تجربه باشد و بتواند با مهارت بالای خود علاوه بر مدل های زیبای بینی، حس بویایی فرد را بهبود ببخشد.

آیا مدل بینی عروسکی باعث اختلال بویایی می شود؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که متخصصان معتقدند که بینی با فرم طبیعی در عملکرد بویایی نقش موثری دارد. دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی در شیراز، معتقد است که هر چه بینی کوچک تر و فانتزی تر عمل شود، بویایی با مشکلات بیشتری مواجه خواهد بود. مشکلاتی از قبیل خر و پف در هنگام خواب و وقفه تنفسی در هنگام خواب از جمله مشکلاتی است که معمولاً در بینی های فامتزی و عروسکی بیشتر مشاهده می شود.

متخصص گوش و حلق و بینی خوب با اطلاع از این موضوع به بیمارانی که اصرار دارند تا جراحی بینی عروسکی انجام دهند یا بینیشان کوچک تر شود، آگاهی می دهد که این مدل بینی امکان بروز مشکلات بویایی را خواهد داشت.

 

و سخن آخر این که اگر شما هم ساکن شهر شیراز هستید و تصمیم دارید که برای رفع مشکلات ظاهری یا جراحی انحراف بینی در شیراز اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید، حتماً بهترین جراح بینی شیراز را انتخاب کنید. برای تماس با دکتر علی حقیقتیان، اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *