دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » عمل پیوند غضروف بینی
[reading-time]

عمل پیوند غضروف بینی

عمل پیوند غضروف بینی

آیا عمل پیوند غضروف بینی در طول جراحی بینی انجام می شود ؟روند اضافه کردن غضروف به بینی چگونه است ؟عمل پیوند غضروف بینی چکونه انجام می شود ؟ این غضروف هایی که در طی جراحی بینی اضافه می شوند از کدام غضروف بدن تهیه می گردد ؟ در ادامه این مطلب دکتر علی حقیقتیان جراح بینی در شیراز به  بررسی این موضوع می پردازند .

ضعیف بودن غضروف های بینی یکی از مشکلات رایج  اغلب افراد در زمان جراحی است، این موضوع خصوصا در افراد با بینی های گوشتی و  یا افرادی که به دلیل تصادفات و یا  مشکلات دیگر غضروف بینی خود را از دست داده اند بیشتر صادق است . امروزه با کمک راهکار های نوین می توان  هر گونه کمبود غضروف در این ناحیه را برطرف کرد .  جبران کمبود غضروف در بینی با  غضروف های گوش و دنده  امکان پذیر است .  برداشت  غضروف از دنده اغلب کمی مشکل تر است،  ابتدا  این غضروف از گوش تهیه می شود و در مرحله بعدی غضروف های دنده مد نظر قرار می گیرند .

عمل پیوند غضروف بینی

عمل پیوند غضروف بینی

روند کار در جراحی پیوند غضروف بینی

در عمل جراحی بینی گاه مواردی پیش می آید که جراح جهت بهبود وضع ظاهری بینی و یا عملکرد بینی نیازمند به استفاده از غضروف است. در این مواقع ابتدا جراح بینی از غضروف تیغه میانی بینی استفاده می کند، که البته بهترین انتخاب است. در صورتی که به طور مثال بیمار قبلا عمل جراحی بر تیغه بینی انجام داده باشد  و یا اینکه غضروف به اندازه کافی و مناسب وجود نداشته باشد، از غضروف گوش یا دنده استفاده می شود، که در این روش برش کوچکی در پشت گوش جهت برداشتن غضروف گوش داده می شود . در رابطه با غضروف دنده هم برش کوچکی  به طول دو تا سه سانتی متر در زیر سینه راست ایجاد می شود و غضروف به اندازه کافی برداشته می شود، لازم به تذکر است که برداشتن غضروف آسیبی به عملکرد و زیبایی گوش و همچنین قفسه سینه نمی گذارد و در دست جراح متبحر، بسیار کم عارضه می باشد .

کاربرد گرافت غضروف در طول عمل بینی

گرافت های غضروف  در حقیقیت در طول جراحی  نقش بسیار پررنگی دارند، از جمله این موارد شامل :

برای باریک کردن و برجستگی نوک بینی کاربرد دارد .

انحنای بیش از اندازه در بینی را اصلاح می کند .

در بزرگ کردن سوراخ های بینی کاربرد دارد .

و در اخر می توان  گفت، غضروف کافی در طول جراحی، امکان هر تغییر را برای بینی فراهم می کند .

آیا امکان تغییر شکل غضروف بینی با مرور زمان وجود دارد؟

در صورتی که  از غضروف های تیغه وسط بینی استفاده شود، امکان تغییر شکل وجود ندارد اما گاهی دیده می شود که در غضروف های دنده ای کمی انحنا  ایجاد شده است، اگر که جراحی بینی توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام شود، احتمال  بروز هر گونه  تغییر شکل بعد از جراحی از بین می رود . دکتر علی حقیقتیان جراح بینی در شیراز بعد از بررسی وضعیت بیمار  یهترین تصمیم گیری را  در رابطه با شرایط بیمار می گیرند .

دکتر علی حقیقتیان
جراح و متخصص گوش، حلق، بینی و جراح زیبایی در شیراز هستند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۷۱۳۶۲۷۹۲۶۵ تماس بگیرید .

نقش جراح بینی در عمل پیوند غضروف بینی

از آنجا که این جراحی پیچیدگی های خاص خود را دارد  بهتر است  این عمل توسط  متخصص گوش و حلق و بینی خوب و متخصص در این زمینه انجام شود . یک جراح خوب  با بررسی وضعیت بیمار  بهترین منبع برای پیوند غضروف را انتخاب می کند تا نتیجه ایده آل  بعد از جراحی برای بیمار حاصل شود .

نتیجه گیری

در اخر می توان  گفت ، جراحی بینی  یکی از  جراحی های بسیار شایع در بین افراد است،  از آنجا که بینی های گوشتی غضروف های خوبی ندارد و  یا  حتی برخی از بینی های استخوانی  به دلیل  مشکلاتی از جمله تصادف و سوانح  غضروف خود را از دست داده اند، می توان با کمک جراحی پیوند غضروف عمل بینی را برای آن ها انجام داد .  غضروق پیوندی  در این شرایط می تواند دست جراح را  باز نگه دارد  تا  فرم  ایده آل برای بینی را ایجاد کند .

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *