دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » عمل همزمان انحراف بینی و زیبایی در شیراز
[reading-time]

عمل همزمان انحراف بینی و زیبایی در شیراز

انحراف بینی یکی از مشکلات تیغه بینی است که می تواند در موارد حاد، تنفس فرد را با مشکل رو به رو کند یا مشکلات دیگری از جمله انسداد و گرفتگی راه تنفس، سینوزیت مزمن و سرماخوردگی های مکرر را به وجود آورد. گاهی فرد علاوه بر مشکل انحراف، از زیبایی ظاهری بینی خود نیز رضایت ندارد و به همین دلیل تصمیم می گیرد که همزمان عمل زیبایی و انحراف را انجام دهد. اما آیا امکان عمل همزمان انحراف و زیبایی وجود دارد؟ آیا انتخاب پزشک در نتیجه جراحی انحراف و زیبایی تاثیرگذار است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا ضمن بررسی عمل همزمان انحراف و زیبایی، به معرفی بهترین جراح انحراف و زیبایی بینی در شیراز بپردازیم.

عمل همزمان انحراف و زیبایی

عمل همزمان انحراف و زیبایی

انحراف بینی چیست؟

بینی دارای تیغه ای است که این تیغه در وسط بینی قرار گرفته است. زمانی که از پایین به این تیغه نگاه می کنیم باید کاملاً صاف باشد. اما معمولاً این تیغه در افراد با کمی انحراف همراه است. اما گاهی این انحراف به قدری شدید است که هم زیبایی فرد و هم تنفس او را با مشکل مواجه می کند. اگر فرد فقط ترجیح بدهد که انحراف او درمان شود، برای جراحی انحراف بینی در شیراز اقدام می کند. اما اگر از ظاهر بینی خود نیز رضایت نداشته باشد، دلیل باید عمل انحراف بینی و زیبایی بینی به صورت همزمان انجام شود. عمل همزمان زیبایی و انحراف بینی سپتورینوپلاستی نامیده می شود.

از کجا انحراف بینی را تشخیص دهیم؟

به گفته دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز، زمانی که فرد با مشکل انحراف بینی مواجه است در تنفس دچار مشکل است و نمی تواند از یکی از سوراخ های بینی به راحتی نفس بکشد. از نظر ظاهری نیز تیغه در وسط بینی قرار نگرفته و به دلیل تنفس نامناسب، یکی از سوراخ ها از دیگری تنگ تر به نظر می رسد. مشکل انحراف بینی باید حتماً در اسرع وقت نزد متخصص گوش و حلق و بینی درمان شود تا مشکلات دیگری از جمله انسداد راه تنفس، سینوزیت و سرماخوردگی های مکرر به وجود نیاید.

نشانه های انحراف بینی چیست؟

 • حس بویایی با مشکل مواجه می شود؛
 • سینوس ها دچار عفونت می شوند؛
 • احتمال بروز خونریزی از بینی وجود دارد؛
 • بینی دچار آبریزش می شود؛
 • فرد در هنگام خواب خر و پف می کند؛
 • تنفس با مشکل مواجه می شود؛
 • تنفس در هنگام خواب از دهان انجام می شود و به این ترتیب دهان خشک می شود.

جراحی همزمان زیبایی بینی و انحراف بینی

جراحی همزمان انحراف بینی و زیبایی بینی سپتورینوپلاستی نامیده می شود که در آن ضمن رفع انحراف تیغه بینی، ایرادهای ظاهری آن نیز رفع می شود. بهتر است که عمل زیبایی و انحراف هم زمان انجام شود زیرا در زمان عمل انحراف معمولاً جراخ قسمتی از غضروف را خارج می کند و اگر فرد بعداً تصمیم بگیرد که جراحی زیبایی انجام دهد، به دلیل نبودن این غضروف کار جراح سخت می شود.

 

 

نمونه جراحی بینی دکتر علی حقیقتیان (جراحی همزمان زیبایی بینی و انحراف بینی در شیراز)

انتخاب بهترین جراح زیبایی و انحراف بینی در شیراز

جراحی زیبایی بینی و جراحی انحراف هر دو جراحی های سخت و مهمی به حساب می آیند که اگر پزشک تجربه و مهارت نداشته باشد، ممکن است به حس بویایی فرد آسیب برساند و یا انحراف همچنان بعد از عمل وجود داشته باشد. به همین دلیل انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی شیراز اهمیت بسیاری دارد.

مراقب های بعد از عمل انحراف و زیبایی بینی چگونه است؟

اگر جراحی انحراف بینی و زیبایی را هم زمان انجام داده اید، مراقبت های بعد از عمل اهمیت زیادی دارند. این مراقبت ها عبارتند از:

 • بعد از عمل به صورت طاقباز بخوابید و سر را بالاتر از بدن قرار دهید؛
 • تا 1 هفته بعد از عمل استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید؛
 • از آب زدن به صورت و گچ خودداری کنید و از دستمال مرطوب برای پاک کردن پوست استفاده کنید؛
 • مایعات زیاد مصرف کنید؛
 • داروها را به موقع و طبق نظر پزشک مصرف کنید؛
 • تا دو ماه بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید؛

و سخن پایانی این که انحراف بینی در طولانی مدت مشکلات بسیاری از جمله تنگی نفس را به همراه خواهد داشت و به همین دلیل بهتر است که در اسرع وقت نسبت به درمان آن اقدام کرد. با انتخاب بهترین جراح گوش و حلق و بینی در شیراز می توانید علاوه بر رفع انحراف بینی، اگر از ظاهر بینی خود نیز راضی نیستید، به جراحی زیبایی بینی نیز اقدام کنید. انجام عمل همزمان انحراف و زیبایی بهتر از انجام آن ها به صورت جداگانه است.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *