دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » جراح بینی فانتزی در شیراز
[reading-time]

جراح بینی فانتزی در شیراز

این روزها جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در ایران و جهان به حساب می آید. بسیاری از افراد برای رفع ایرادهای ظاهری بینی یا زیباتر جلوه دادن مدل بینی، تصمیم به انجام آن نزد بهترین جراح بینی در شیراز می گیرند. اما زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیرید، ابتدا مدلی را که دوست دارید در ذهن تصور می کنید و سپس به دنبال یک دکتر خوب جراحی بینی در شیراز می رویم. یکی از مدل های پرطرفدار جراحی بینی، مدل بینی فانتزی یا عروسکی است که بسیاری از بانوان طرفدار این مدل هستند. اما ویژگی های مدل بینی فانتزی چیست؟ آیا مدل بینی فانتزی برای همه افراد مناسب است؟ بهترین جراح بینی فانتزی در شیراز کیست؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این پرسش ها بپردازیم.

جراح بینی فانتزی در شیراز

مدل بینی فانتزی چیست؟

مدل بینی فانتزی که به مدل بینی عروسکی نیز شناخته می شود، نوعی مدل جراحی زیبایی بینی است که در آن بینی بعد از جراحی ویژگی های زیر را خواهد داشت:

 • بینی بسیار کوچک می شود؛
 • نوک بینی بالا می رود؛
 • تیغه بینی بیش از اندازه باریک می شود؛
 • بینی کوتاه می شود؛
 • تیغه بینی قوس پیدا می کند.

تفاوت جراحی بینی فانتزی با بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی در شیراز، جراح زیبایی بینی به نحوی بینی را عمل می کند که بعد از جراحی، بینی فرد به شکل آشکاری عمل کرده به نظر نمی رسد. فاصله نوک بینی و لب در حدود 95 درجه است. تیغه بینی صاف است و نوک بینی بالا به نظر نمی رسد. از نظر تنفسی، این مدل بینی بهترین نوع بینی است.

اما در مدل بینی فانتزی، قوس روی تیغه و بالا بودن بیش از حد نوک بینی باعث می شود که ظاهر بینی غیرطبیعی به نظر برسد.

آیا مدل بینی فانتزی برای همه مناسب است؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید به سراغ یک تصویرسازی برای شما برویم.  تصور کنید که فردی اجزای چهره درشت دارد و تصمیم بگیرد که اندازه بینی خود را بیش از حد کوچک کند. قطعاً این مدل بینی چهره او را طبق استانداردهای زیبایی، زیبا نخواهد کرد. سایر اجزای چهره فرد بزرگ و درشت اما بینی او کوچک است! قطعاً چنین جراحی زیبایی بینی نه تنها فرد را زیباتر نمی کند، بلکه از زیبایی های او نیز می کاهد. این مدل بینی برای افراد ریزنقش مناسب تر است.

علاوه بر این، در مقایسه با جراحی بینی طبیعی در شیراز، این مدل بینی از نظر ساختار ضعیف تر عمل می کند و ممکن است در طولانی مدت منجر به مشکلات تنفسی در فرد شود. به همین دلیل، اگر برای جراحی بینی فانتزی به بهترین جراح بینی شیراز مراجعه کنید، وی شما را از عوارض این مدل جراحی آگاه خواهد کرد.

نکاتی در مورد جراحی بینی عروسکی در شیراز

اگر با وجود تمامی نکات ذکر شده، تصمیم به انجام جراحی بینی فانتزی گرفتید، حتماً در مورد این جراحی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای انجام جراحی حتماً به بهترین جراح بینی فانتزی در شیراز مراجعه کنید تا مشکلی برای تنفس ایجاد نشود و در تغییرات بینی زیاده روی نشود؛
 • بینی های استخوانی برای انجام جراحی بینی عروسکی گزینه مناسب تری هستند. این مدل بینی برای بینی های گوشتی نتیجه نامناسبی خواهد داشت؛
 • به کوچک شدن بیش از حد بینی و پره ها یا نازک کردن تیغه بینی اصرار نکنید. این کار می تواند باعث بروز مشکلات تنفسی شود؛
 • مدل بینی فانتزی برای خانم ها مناسب است و برای آقایان توصیه نمی شود. مدل بینی فانتزی مردان باعث کاهش جذابیت آن ها می شود

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی

با مراجعه به بهترین جراح بینی فانتزی در شیراز و انجام این مدل جراحی، باید بعد از جراحی نکاتی را مدنظر قرار دهید تا نتیجه مطلوبی از جراحی بینی دریافت کنید:

 • بعد از جراحی تا زمان باز کردن گچ استراحت کنید تا بدن از نظر توان بتواند تقویت شود؛
 • از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید. غذا باید به صورت آبکی و نرم باشد تا به عضلات صورت و بینی فشار وارد نشود؛
 • غذا باید کم نمک باشد و ادویه در آن بسیار کم باشد. نمک و ادویه باعث افزایش تورم و کبودی می شود؛
 • هنگام استراحت چند بالش زیر سر خود قرار دهید تا سر بالاتر از بدن قرار بگیرد و کبودی ها زودتر برطرف شود؛
 • مصرف آب آناناس و آب کرفس را فراموش نکنید. این دو آبمیوه در رفع کبودی بعد از جراحی بینی بسیار موثرند.
 • مراقب باشید تا ضربه بینی وارد نشود؛
 • از شستن صورت و گچ خودداری کنید و صورت را با دستمال مرطوب پاک کنید؛
 • داروها را در زمان مقرر مصرف کنید تا زودتر بهبود پیدا کنید.

هزینه جراحی بینی فانتزی در شیراز

به طور کلی هزینه جراحی بینی در شیراز، فارغ از مدل بینی، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. تخصص جراح در انجام جراحی، داشتن نمونه کارهای موفق زیاد، داشتن تجربه و تبحر از جمله ویژگی های بهترین جراح بینی فانتزی در شیراز است. به نسبت همین تبحر و دانش، دستمزد جراح نیز متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، میزان مشکل بینی فرد و هزینه دستیاران جراح و هزینه بیمارستان در تعیین هزینه جراحی بینی نقش دارند. جهت اطلاع دقیق از هزینه جراحی بینی در شیراز می توانید به صورت حضوری مراجعه نموده و علاوه بر مشاهده نمونه کارهای جراح از نزدیک، از هزینه جراحی نیز مطلع شوید.

و سخن پایانی این که جراحی بینی فانتزی یکی از جراحی های پرطرفداری است که این روزها نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. اگر با وجود تمامی جوانب و مشکلات بینی فانتزی، تصمیم به انجام این جراحی گرفته اید، حتماً با تحقیقات بسیار به بهترین جراح بینی فانتزی در شیراز مراجعه کنید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید.

جراحی زیبایی بینی دکتر حقیقتیان

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *