دکتر علی حقیقتیان 4 مقالات 4 جراحی زیبایی گوش در شیراز
مدت زمان مطالعه 5 دقیقه

جراحی زیبایی گوش در شیراز

مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

جراحی زیبایی گوش در شیراز

جهانی تهی از اصوات را تصور کنید؟ شنیدن چه چیزی برای شما جذاب و هیجان آور است؟ صدای پدر و مادر؟ صدای فرزندتان؟ صدای طبیعت؟ تصور کنید هیچ یک از این صدا ها را نخواهید شنید!

حال تصور کنید انسان بدون اندام شنوایی که گوش ها باشد آفریده می شد. چهره بدون گوش ها را تصور کنید! یا فکر کنید که آناتومی گوش ها به این شکل نبود! اگر قرار بود گوش های خرگوش را داشتید چقدر چهره انسان مزحک می شد؟ زمانی که تصور می کنید شکل گوش ها شبیه به شکل فعلی آن ها نبود متوجه خواهید شد که چه میزان این آناتومی مناسب سیمای انسانی است.

شاید جراحی زیبایی گوش را کمتر شنیده باشید. این جراحی بنابر لزوم آن صورت می گیرد و این طور نیست که افراد تنها به دلیل زیبایی صرف مثل جراحی بینی آن را انجام دهند. این جراحی اگرچه حکم زیبایی را خواهد داشت، اما در اصل جنبه درمانی آن بیش از جنبه زیبایی آن است.

در ادامه بیشتر با لزوم این جرحی برای برخی افراد آشنا خواهید شد.

جراحی زیبایی گوش برای چه افرادی لازم است؟

قطعا خواندن این مطلب توسط شما به علت احساس نیاز به این جراحی بوده است. شما خواننده عزیز یا به دلیل عدم تقارن گوش ها و یا به علت بزرگی و حتی ممکن است بخاطر بیرون زدگی قابل توجه گوش ها به این مقاله مراجعه کرده اید تا بتوانید بهترین راه درمانی را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح زیبایی گوش در شیراز

راه های درمانی برای این عارضه به عنوان دارو درمانی و یا تزریق وجود ندارد، بلکه تنها راه انجام جراحی زیبایی گوش است.

اما ممکن است به دلیل نداشتن آگاهی لازم درباره این جراحی در انجام آن دچار تردید شده باشید. در ادامه به طور تخصصی به این جراحی می پردازیم.

اتوپلاستی نام پزشکی جراحی زیبایی گوش است. در این جراحی گوش ها از نظر اندازه، شکل و مکان مورد بررسی و ترمیم قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که افرادی که بر اثر حادثه و یا در اثر ورزش دچار آسیب های گوشی شده باشند نیز می توانند از این جراحی بهره مند شوند.

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

چرا جراحی اتوپلاستی ضروری است؟

شاید این سوال برای شما نیز مطرح باشد که جراحی اتوپلاستی در چه مواردی امکان پذیر است؟ در پاسخ باید بگوییم که دلایل انجام این جراحی در موارد زیر خلاصه می شود:

 • افرادی که گوش های شان با فاصله از سرشان قرار دارد.
 • افرادی که به نسبت دیگر اجزای چهره گوش های بزرگتری دارند.
 • افرادی که با انجام جراحی قبلی گوش نیازمند جراحی ترمیمی هستند.
 • افرادی که در سانحه دچار آسیب به گوش شده اند.
 • افرادی که در ورزش های سنگین مثل کشتی زیبایی گوش ها را از دست داده اند.
 • افرادی که به طور مادرزادی دچار نازیبایی گوش ها هستند.
 • افرادی که دارای عدم تقارن گوش ها هستند.
 • افرادی که به تومور های ناحیه گوش مبتلا هستند.

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی را معمولا برای هر دو گوش انجام می دهند تا نتجیه نهایی یعنی تقارن گوش ها را ایجاد کند.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی بینی در شیراز

چگونگی جراحی زیبایی گوش

برای کسب آگاهی مفصل از این جراحی خواننده ادامه مطالب باشید.

جهت انجام این جراحی نیازمند مراجعه به بهترین جراح گوش، حلق و بینی هستید که ضمن بررسی دقیق سلامت عمومی و سابقه پزشکی شما وضعیت گوش ها را نیز بررسی کند. شما می توانید در جلسه مشاور قبل از جراحی زیبایی گوش درباره عوارض جراحی اتوپلاستی، توصیه های لازم قبل و بعد از جراحی و همچنین میزان هزینه جراحی اتوپلاستی با پزشک خود صحبت کنید.

پس از به پایان رسیدن جلسه مشاوره زمان و موعد جراحی مشخص خواهد شد.

در روز جراحی پزشک با معاینه مجدد، شما را آماده جراحی خواهد کرد. وی پس از ایجاد بیهوشی عمومی نواحی برش گوش را مشخص خواهد کرد. نواحی برش بنا بر نوع آسیب و یا ناهنجاری گوش انتخاب می شود. از این رو پزشک از دو برش پشت گوش و یا چین داخل گوش می تواند استفاده کند.

پس از برش نواحی مشخص شده قسمت های اضافی از پوست و غضروف گوش ها حذف خواهد شد. در نهایت غضروف های باقی مانده در جای مناسب قرار گرفته و در پایان نواحی برش بخیه زده می شود.

میزان زمانی که برای این جراحی در نظر گرفته اند حدود 2 ساعت خواهد بود.

دکتر علی حقیقتیان
جراح و متخصص گوش، حلق، بینی و جراح زیبایی در شیراز هستند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۷۱۳۶۲۷۹۲۶۵ تماس بگیرید .

توصیه های ضروری بعد از جراحی اتوپلاستی

پس از این جراحی ممکن است شما با از بین رفتن اثر دارو های بیهوشی احساس درد و گاها احساس  سوزش و خارش در نواحی بخیه داشته باشید که می توانید برای تسکین آن از دارو های ضد درد با تجویز پزشک استفاده کنید. اما اگر این درد ها شدت یافت باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
درمان آلرژی بینی

باید دقت داشته باشید که برای جلوگیری از ایجاد فشار بر گوش ها و باز شدن بخیه ها نباید به سمت گوش ها بخوایبد. در این زمان از پیراهن های دکمه دار استفاده کنید که نیازمند تعویض لباس از سر نباشید.

از خاراندن و لمس گوش ها بپرهیزید. برای اجتناب از این کار بهتر است از هد بند استفاده کنید.

هزینه جراحی زیبایی گوش

درباره  جراحی گوش نیز همان سناریو زیبایی و درمانی مطرح است. به این معنا که اگر این جراحی به منظور درمانی صورت گیرد می تواند مشمول استتفاده از بیمه های خدمات درمانی باشد در غیر این صورت پرداخت تمامی هزینه ها به عهده بیمار خواهد بود. علاوه بر این نکته انتخاب بهترین جراح گوش، حلق و بینی می تواند بر میزان هزینه تمام شده تاثیر گذار باشد.

عواملی که بر هزینه جراحی زیبایی گوش تاثیر می گذارد عبارت است از:

 • هزینه بیمارستان
 • هزینه دارو های قبل و بعد از جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • هزینه لوازم ضروری بعد از جراحی
 • هزینه آزمایشات پزشکی

توصیه پایانی

این جراحی صرفا به منظور زیبا سازی گوش ها صورت می گیرد مگر در شرایطی که سلامت شنوایی فرد نیز تحت تاثیر قرار گرفته باشد. جراحی اتوپلاستی با تمام سادگی ظاهری خود باید توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی انجام شود تا از بروز عوارض احتمالی پیشگیری شود.

دکتر علی حقیقتیان متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز

در سال 1372 موفق به کسب دکترای پزشکی عمومی شد. وی در سال 1379 موفق به کسب برد تخصصی گوش وحلق و بینی از دانشگاه شیراز شد. دکتر علی حقیقتیان در حال حاضر در شیراز به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی فعالیت دارد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =

Call Now Button