دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » جراحی ترمیمی بینی در شیراز
[reading-time]

جراحی ترمیمی بینی در شیراز

جراحی ترمیمی بینی در شیراز

همسو با افزایش آمار جراحی زیبایی بینی نیاز به جراحی ترمیم نیز افزایش یافته است.

انجام جراح یبنی توسط جراحان بی تجربه و عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی و یا ایجاد آسیب به بینی از جمله دلالیل انجام جراحی ترمیمی بینی است.

زمانی که یک نوع جراحی و یا یک تکنینک در جراحی ای خاص با استقبال رو به رو می شود، اغلب جراحان برای اینکه پاسخگوی نیاز های مراجعین خود باشند، حتی در صورت نداشتن تخصص اقدام به انجام آن می کنند. از طرفی مراجعین نیز به دلیل نداشتن آگاهی کافی درباره سوابق و تحصیلات جراح و همچنین عدم پیگیری از جراحی های انجام شده توسط جراح مورد نظر سلامتی خود را به خطر می اندازند.

رشد بالای جراحی های ترمیمی باعث شده افراد زیادی از انجام جراحی بینی صرف نظر کنند. در واقع جراحی ترمیمی بینی باعث شده متقاضیان بیش از پیش به دنبال بهترین جراحی بینی باشند.

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

تفصیلا به شرایط انجام این نوع جراحی و نکات پیرامون آن خواهیم پرداخت در ادامه با ما همراه باشید:

جراحی ترمیمی بینی

همانطور که از نام آن پیداست این جراحی به منظور ترمیم نواقص بینی حاصل از جراحی اولیه انجام می شود. در واقع مشکلاتی که پس از جراحی بینی ممکن است برای متقاضیان ایجاد شود، میتواند جنبه ظاهری و یا داخلی داشته باشد.

جراحی ترمیمی را جراحی ثانویه نیز می نامند. واژه ثانویه این ابهام را ایجاد می کند که تنها جراحی دوم را جراحی ترمیمی می نامند، اما که ممکن است فرد بعد از چندین جراحی بینی نیز به نتیجه دلخواه دست نیابد و یا مشکلات به وجود آمده از جراحی نیز برطرف نشود.

برای مثال فردی که جراحی بینی انجام داده اگر به لحاظ ظاهری شاهد انحراف بینی، افتادگی نوک بینی و یا عدم تقارن شده و یا به لحاظ داخلی با مشکلات تنفسی مواجه شود، نیازمند جراحی بینی ثانویه خواهد بود.

در ادامه به مواردی اشاره خواهیم که در جراحی بینی ثانویه قابل تریمی است

کاربرد های جراحی بینی ثانویه

افرادی که برای این جراحی اقدام می کنند، باید توجه داشته باشند که این جراحی نسبت به جراحی اولیه دارای ریسک بیشتر خواهد بود. چراکه نواحی برش جراحی اولیه و تراش استخوان در آن باعث می شود جراح برای انجام جراحی دوم با چالش و محدودیت مواجه شود.

اگر جراحی اولیه جراحی بینی استخوانی باشد که به میزان مناسب قوز برطرف نشده باشد با جراحی ترمیمی می توان این عارضه را برطرف کرد.

این جراحی می تواند برای جراحی انحراف بینی و یا کجی شدن بینی پس از جراحی اولیه نیز مناسب باشد.

مضاف بر این اگر جراح با حذف میزان زیادی از بافت بینی در حین جراحی اولیه موجب ایجاد فرورفتگی در بینی فرد شده باشد، می تواند با انجام جراحی ترمیمی این مشکل را نیز برطرف کرد.

اما از شرایط بحرانی می توان به زمانی اشاره کرد که فرد به دلیل آسیب به پوست بینی در حین جراحی امکان جراحی ثانویه را نداشته باشد. در واقع آسیب های پوستی در جراحی های ترمیمی بعدی از چالش برانگیز ترین عواملی است که موجب عدم تمایل جراحان به جراحی ترمیمی خواهد شد.

بنابراین افرادی که می خواهند از جراحی ترمیمی بینی استفاده کنند باید دقت داشته باشند که این جراحی  می تواند در مواقعی نتیجه عکس ایجاد کند. لذا انتخاب بهترین جراح بینی برای جراحی دوم بسیار حائز اهمیت است.

برای انجام جراحی ترمیمی بینی چه زمانی مناسب است؟

این پرسش از متداول ترین پرسش های افرادی است که قصد انجام جراحی ترمیمی را دارند در پاسخ باید بیان کنیم در میان جراحان در باب زمان جراحی ترمیمی اختلاف نظر وجود دارد . اما به طور کلی آنچه می توان از نظر های مختلف استنباط کرد سپری شدن زمانی 1 ساله پس از جراحی اولیه است.

البته که بنا بر نوع آسیب و مشکل بیمار این زمان می تواند متغیر باشد.

اقدامات قبل از جراحی ترمیمی

با توجه به انکه مشکل بیمار نواقص ظاهری باشد و یا نواقص داخلی درخواست جراح از اقدامات قبل از جراحی متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر بیمار با مشکللات تنفسی پس از جراحی برای جراحی ثانویه مرراجعه کرده باشد، انجام این جراحی مستلزم عکسبرداری از بینی خواهد بود که اغلب جراحان سی تی  اسکن را برای بیماران تجویز خواهند کرد.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که اگر افراد برای جراحی دوم، مایلند از جراح دیگری کمک بگیرند، باید تمامی سوابق پزشکی خود را در اختیار جراح دوم قرار دهند.

دکتر علی حقیقتیان
جراح و متخصص گوش، حلق، بینی و جراح زیبایی در شیراز هستند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۷۱۳۶۲۷۹۲۶۵ تماس بگیرید .

بیهوشی در جراحی ترمیمی

به علت عوارض دارو های بیهوشی گاها مراجعین خواستار انجام جراحی ترمیمی با بی حسی موضعی هستند. البته که استفاده از بیهوشی عمومی نیازمند هزینه بیشتر نیز خواهد بود. اما انتخاب نوع بیهوشی بر عهده جراح است. وی با بررسی وضعیت بینی و خفیف و یا شدید بودن مشکلات ایجاد شده نوعی از بیهوشی را انتخاب خواهد کرد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

هزینه این نوع جراحی بسته به نوع آسیب متفاوت خواهد بود. افراد باید به یاد داشته باشند وجود مشکلاتی نطیر اختلالات تنفسی می تواند سبب ساز عارضه های دیگر باشد. لذا هزینه این نوع جراحی ها باید در درجه دوم اهمیت نسبت به لزوم انجام آن قرار گیرد.

علاوه بر نوع آسیب وارده به بینی اگر جراحی بینی  توسط جراحی غیر از جراح اولیه صورت گیرد می تواند هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل کند.

توصیه پایانی

متقاضیان جراحی بینی باید به یاد داشته باشند، برای جلوگیری از لزوم جراحی ترمیمی نیازمند انتخاب بهترین جراحی بینی و رعایت توصیه های قبل و بعد از جراحی بینی هستند. اما اگر به دلایل مختلف افراد نیازمند این دست از جراحی شدند، باید ابتدا درباره انجام جراحی دوم به دست جراح اول تصمیم درست بگیرند. چراکه نرسیدن به نتیجه مطلوب با وجود انجام جراحی ثانویه امکان نیاز به جراحی های بعدی را نیز در پی خواهد داشت.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *