دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » جراحی بینی استخوانی در شیراز
[reading-time]

جراحی بینی استخوانی در شیراز

جراحی بینی استخوانی در شیراز

این روزها جراحی زیبایی بینی به یکی از دغدغه های مهم افراد، هم خانم ها و هم آقایان، تبدیل شده است. جراحی زیبایی بینی در ایران یکی از جراحی های پرطرفدار است و همیشه افراد سعی می کنند که برای این جراحی به سراغ بهترین جراح گوش و حلق و بینی در شیراز بروند. ساختار بینی افراد با یکدیگر متفاوت است. برخی از افراد دارای بینی استخوانی و برخی دارای بینی گوشتی هستند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که بینی استخوانی دارید و تصمیم دارید که در شهر شیراز عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهید، با ما در این مطلب همراه باشید تا ضمن بررسی بیشتر بینی استخوانی، به بهترین جراح بینی استخوانی در شیراز بپردازیم.

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد؟

تشخیص اینکه نوع بینی شما چیست از طریق پزشک جراح پلاستیک امکان پذیر است اما به طور کلی بینی استخوانی دارای نشانه‌های است:

 1. منحنی و قوس‌دارد
 2. پوسته نازکی دارد
 3. انعطاف پذیری بالا دارد
 4. استخوان باریک دارد
 5. از لحاظ غضروفی بسیار محکم است
 6. لایه های چربی بسیار کمی دارد
 7. در بینی استخوانی پره های بینی کوچک و باریک هستند.

جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

به گفته دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز، در جراحی بینی استخوانی میتوان انحرافات بینی و استخوان آن را رفع کرد، قوز بینی را برطرف نمود، شکستگی‌های احتمالی را درست کرد، پولیپ یا گرفتگی بینی را از بین برد و سایز بینی را کاهش داد .

 

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

اقدامات بعد از عمل جراحی بینی استخوانی

اگر می خواهید از جراحی بینی خود نتیجه مطلوبی را بگیرید باید اقداماتی را انجام دهید. این اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی عبارتند از:

 • به هیچ عنوان سر خود را پایین نگه ندارید و در زمان خواب هم از چند بالش استفاده کنید به این ترتیب سر شما بالاتر از سطح بدن تان قرار می گیرد.
 • ۴۸ ساعت بعد از انجام جراحی عمل بینی برای کمتر شدن تورم، درد و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • از خم شدن و برداشتن و بلند کردن اجسام که وزن زیادی دارند و انجام فعالیت های سخت و سنگین خودداری کنید تا خونریزی در ناحیه عمل اتفاق نیفتد .
 • زمانی که عمل جراحی بینی را انجام می دهید از بینی تان در برابر ضربات احتمالی آسیب و یا برخورد محافظت کنید .
 • بعد از عمل پوست بینی بسیار حساس می شود پس به مدت دو ماه در مقابل حرارت و نور آفتاب و سرمای شدید قرار نگیرید.
 • سعی کنید تا یک هفته پس از عمل از راه دهان تنفس و ببینی استراحت دهید پانسمان بینی به هیچ عنوان نباید شل شود و در صورت مشاهده شل بودن آن سریعاً به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.
 • بینی‌تان را دستکاری نکنید زیرا امکان دارد که سبب تغییر شکل یا عفونت و یا خونریزی شود.
دکتر علی حقیقتیان
جراح و متخصص گوش، حلق، بینی و جراح زیبایی در شیراز هستند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۷۱۳۶۲۷۹۲۶۵ تماس بگیرید .

آیا جراحی بینی استخوانی برگشت پذیر است؟

بعد از انجام عمل جراحی بینی معمولاً برگشت پذیری آن غیر ممکن است به جز زمانی که بینی در اثر ضربه شدید دچار شکستگی اسکلتی شود.

نتیجه جراحی بینی استخوانی ؟

لازم به ذکر است که در جراحی بینی گوشتی  فقط می توان از حالت گوشتی به حالت طبیعی جراحی کرد؛ اما بینی استخوانی را می‌توان به سه فرم جراحی نمود؛ بینی فانتزی ، طبیعی و نیمه فانتزی‌.
سلیقه افراد در درجه اول اهمیت قرار دارد و از مهمترین فاکتورهای جراحی بینی است ،زیرا در نهایت این بیمار است که باید از شکل و فرم بینی خود رضایت داشته باشد.

چه اقداماتی را باید قبل از جراحی بینی استخوانی انجام داد؟

قبل از جراحی بینی متخصص گوش و حلق و بینی برای تان آزمایشاتی می نویسد که باید به طور کامل آنها را انجام دهید و نتیجه آزمایشات را نزد پزشک جهت بررسی دقیق ببرید، اگر شما داروی خاصی استفاده می کنید و یا از بیماری خاصی رنج می برید حتما آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید.زمانی که می‌خواهید عمل بینی انجام دهید به مدت دو هفته از داروهایی که خون را رقیق می کنند استفاده نکنید .۸ ساعت قبل از عمل چیزی میل نکنید خانم‌هایی که قصد جراحی بینی دارند لطفاً قبل از رفتن برای جراحی آرایش خود را پاک کنند و لاک ناخن نداشته باشند. آقایانی که قصد جراحی بینی دارد قبل جراحی ریش و سیبیل خود را بتراشند.

ویژگیهای جراح بینی خوب این است که بدون در نظر گرفتن منافع مالی خودش و با دید سلامت بیمار و رضایت بعد از عمل اقدام به جراحی کند.

بهترین جراح زیبایی بینی در شیراز

جراحی بینی یک جراحی ظریف و دقیق است که باید حتماً توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب در شیراز انجام شود. به دلیل ظرافت بالای این جراحی، حتماً باید پیش از جراحی به خوبی تحقیق و بررسی کنید و بهترین جراح بینی استخوانی در شیراز  (و اگر بینی گوشتی دارید، بهترین جراح بینی گوشتی در شیراز) را انتخاب نمایید. حتماً با جست و جو در اینترنت و دیدن نمونه کارهای آنلاین و سپس با مراجعه حضوری، از نمونه کارهای حضوری پزشک مطمئن شوید. به طور کلی، یک جراح زیبایی بینی استخوانی خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • به ویژگی های بینی استخوانی تسلط داشته داشته باشد؛
 • در رفع مشکلات بینی استخوانی مهارت بالایی داشته باشد؛
 • با تجربه و ماهر باشد؛
 • به استانداردهای زیبایی روز واقف باشد و بینی را متناسب با چهره عمل کند؛
 • هزینه جراحی را معقولانه در نظر بگیرد؛
 • به توقعات بیمار گوش دهد و در صورت اشتباه بودن، او را آگاه کند؛
 • نکات لازم را قبل و بعد از جراحی به بیمار یاد آوری کند.

در صورتی که پزشکی که انتهاب می کنید، مهارت و تجربه بالایی نداشته باشد، مجبور خواهید بود که برای جراحی ثانویه، با هزینه مجدد، بهترین جراح بینی ترمیمی شیراز را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که هزینه جراحی بینی در شیراز به فاکتورهای مختلفی از جمله میزان مشکلات بینی و دستمزد جراح بستگی دارد که این هزینه بعد از معاینه حضوری به طور دقیق مشخص خواهد شد.

سخن آخر

در جراحی‌بینی این مورد بسیار اهمیت دارد که اقدامات قبل و بعد از عمل کاملاً رعایت شود و به همین دلیل پزشک موظف است بیمار را در جریان تمامی اقدامات قرار دهد. پزشک جراح بینی باید یک دیدگاه کلی از فرم بینی را در اختیار فرد متقاضی عمل قرار دهد. اگر ساکن شیراز هستید و تصمیم دارید که برای جراحی بینی بهترین دکتر عمل بینی زیبایی در شیراز را انتخاب کنید، اینجا را کلیک کنید.

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *