دکتر علی حقیقتیان » جراحی بینی » بهترین جراح بینی گوشتی در شیراز
[reading-time]

بهترین جراح بینی گوشتی در شیراز

بینی من گوشتی است یا استخوانی؟ برای عمل بینی در شیراز باید به دنبال بهترین جراح بینی گوشتی باشم یا استخوانی؟ دو اصطلاح بینی گوشتی و استخوانی اولین واژه هایی است که وقتی تصمیم به جراحی می گیرید، نام آن ها را می شنوید. اما تفاوت این دو نوع بینی چیست؟ آیا هزینه جراحی بینی گوشتی بیش از بینی استخوانی است؟ بهترین جراح بینی گوشتی شیراز چه کسی است؟ در این مطلب تصمیم داریم تا به بررسی دقیق ویژگی های بینی گوشتی و پرسش های رایج آن بپردازیم.

عمل بینی نیمه گوشتی دکتر حقیقتیان شیراز

جراحی بینی چیست و هدف از آن چیست؟

جراحی زیبایی بینی که با نام رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) شناخته می شود، رایج ترین عمل زیبایی در ایران محسوب می شود. این جراحی قدمت دیرینه دارد و از 2000 سال پیش تاکنون با هدف ترمیم و زیبایی انجام می شود. در این عمل زیبایی، جراح با تغییراتی که روی بینی اعمال می کند:

 • بینی را کوچک می کند؛
 • فرم آن را تغییر می دهد؛
 • مشکل تنفسی فرد را درمان می کند؛
 • انحراف و کجی بینی را بهبود می بخشد.

تغییر فرم بینی در این جراحی شامل رفع قوز بینی، بهبود افتادگی نوک بینی، کاهش پهن بودن نوک بینی و سایر مشکلات زیبایی است.

مدل های بینی چند نوع است؟

بینی افراد بر حسب ضخامت پوست و میزان غضروف به دو نوع تقسیم می شود:

 1. بینی گوشتی
 2. بینی استخوانی

برای پی بردن به این که بینی گوشتی و بینی استخوانی چه تفاوتی با هم دارند، باید به میزان ضخامت پوست آن ها توجه کرد. بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و میزان غضروف آن کم و ضعیف است. بینی استخوانی با پوست نازک و غضروف و استخوان قوی و محک شناخته می شود.

هدف ما در این مطلب آشنایی با بینی گوشتی است و به همین دلیل به جزئیات مربوط به این بینی می پردازیم.

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

ضخامت بالای پوست، غضروف ضعیف، چرب بودن پوست بینی و معمولاً پهن بودن نوک از ویژگی های بینی گوشتی است. اما مهم ترین عامل تفاوت این نوع بینی با بینی استخوانی، میزان ضخامت پوست است.در دو  تصویر زیر می توانید تفاوت بینی استخوانی و گوشتی را قبل و بعد از جراحی ببینید.

هدف از رینوپلاستی گوشتی چیست؟

زمانی که فرد دارای بینی گوشتی به یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب در شیراز مراجعه می کند، انتظار دارد تا جراح تغییرات زیر را روی بینی او اعمال کند:

 • کوچک کردن بینی
 • کاهش اندازه پره ها
 • تقویت غضروف ها
 • رفع افتادگی نوک بینی
 • رفع کجی بینی

عمل بینی گوشتی با چه روشی انجام می شود؟

به طور کلی، جراحی زیبایی بینی به دو روش زیر انجام می شود:

 1. جراحی باز بینی
 2. جراحی بسته بینی

هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی است که در ادامه ضمن بررسی آن ها، به معرفی بهترین روش جراحی بینی گوشتی می پردازیم.

عمل باز بینی گوشتی

روش باز رایج ترین روشی است که امروزه جراحان بینی از آن استفاده می کنند.Open Nose Surgery  یا جراحی باز بینی به این دلیل نام باز به خود گرفته که در آن پزشک با باز کردن بینی به کمک ایجاد برش روی کلوملا (پل بین سوراخ های بینی) عمل جراحی را انجام می دهد. در واقع جراح روی ناحیه کلوملا برش ایجاد می کند، پوست بینی را بالا می برد و با دسترسی پیدا کردن کامل به ساختمان بینی، تغییرات را اعمال می کند. از میان مزایای عمل باز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی کامل جراح برای ایجاد تغییرات
 • امکان ایجاد تغییرات زیاد روی ساختمان بینی (رفع مشکل انحراف، شکستگی بینی و …)
 • وسیع بودن میدان دید جراح و کاهش امکان خطا
 • بیشتر بودن امکان قرینه کردن سوراخ های بینی

اما برای بسیاری از افراد دغدغه باقی ماندن جای بخیه ها در روش جراحی باز وجود دارد. دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز، در این خصوص می گوید:

جراحی باز باید با ظرافت کامل پزشک انجام شود. اگر جراح در کار خود تجربه و مهارت کافی داشته باشد، به هیچ عنوان جای بخیه باقی نخواهد ماند.

عمل بسته بینی گوشتی

Closed Nose Surgery روشی است که در آن پزشک بدون ایجاد برش و باز کردن بینی عمل جراحی را انجام می دهد. در واقع، در این جراحی هم بیمار با بیهوشی عمومی بیهوش می شود اما پزشک با ابزار جراحی خاص، پوست بینی را بالا می دهد و تغییرات را بدون برش خارجی، در ساختمان بینی ایجاد می کند. تنها مزیت این روش عدم ایجاد بخیه روی پوست است. اما:

 • عدم تسلط جراح بر روند جراحی
 • میدان دید بسیار محدود
 • محدودیت در اعمال تغییرات

از معایب روش جراحی بسته است. به دلیل این که تغییرات روی بینی گوشتی باید با ظرافت انجام شود و میزان این تغییرات هم زیاد است، اکثر متخصصان جراحی بینی روش باز را بهترین روش برای جراحی بینی گوشتی معرفی می کنند.

چه تفاوتی بین جراحی بینی گوشتی و استخوانی وجود دارد؟

به طور کلی، هیچ تفاوتی میان شیوه های جراحی بینی های گوشتی و استخوانی وجود ندارد. اما، به دلیل ضعیف بودن غضروف های بینی گوشتی و ضخیم بودن پوست، جراح باید دقت و ظرافت بیشتری در جراحی این نوع بینی ها به خرج دهد. در واقع باید بافت غضروفی را به شکلی صحیح تقویت کند و مدل بینی را به گونه ای انتخاب کند که برای بینی گوشتی مناسب باشد. همچنین باید با تکنیک های مدرن، مانع از ایجاد گوشت های اضافه بعد از عمل و یا برگشت بینی گوشتی شود.

ضعیف بودن غضروف های بینی گوشتی و ضخامت زیاد پوست کار را برای جراح دشوار می کند. به همین دلیل لازم است که جراح به عمل بینی گوشتی کاملاً مسلط باشد.

نمونه جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

بینی گوشتی بر خلاف بینی های استخوانی دارای پوست ضخیم و اغلب چرب می باشد که نوک بینی شکل پهنی دارد. ساختار تشکیل دهنده بینی های گوشتی، بافت غضروفی است. معمولاً افرادی که بینی گوشتی دارند از مدل بینی خود شکایت دارد و به همین دلیل برای جراحی زیبایی اقدام می کنند. خوشبختانه علم جراحی زیبایی به رفع این مشکل به خوبی کمک می کند.

چه مدلی برای بینی گوشتی مناسب است؟

قبل از آن که به سراغ بهترین مدل برای بینی گوشتی برویم، باید به شما اطمینان دهیم که با توجه به روش های نوین جراحی عمل جراحی بینی گوشتی دیگر مانند گذشته برگشت پذیر نیست. جراح در روش های نوین جراحی بینی گوشتی، غضروف بینی را از تیغه میانی جدا می کند و آن را در قسمت ابتدایی نوک بینی می گذارد که این امر باعث می شود تا غضروف بینی تقویت شود.

دکتر علی حقیقتیان، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی در شیراز معتقد است که بینی های گوشتی بهتر است به سراغ انتخاب مدل بینی فانتزی نروند زیرا پوست ضخیم این بینی ها نتیجه چندان دلنشینی نخواهد داشت. بهترین مدل برای بینی های گوشتی مدل طبیعی است که به چهره ای زیبا و طبیعی به همراه خواهد داشت و در عین حال مدل بینی را نیز تغییر خواهد داد.

ویژگی های بهترین جراح بینی گوشتی در شیراز

انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی شیراز پیش از اقدام به جراحی اهمیت بسیار زیادی دارد. از آن جایی که عمل بینی های گوشتی از اهمیت بیشتری برخوردار است، باید توانایی، تجربه و مهارت پزشک را حتماً مدنظر قرار دهید. به طور کلی در میان ویژگی های بهترین جراح زیبایی بینی گوشتی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • توانایی بالا و مهارت در جراحی زیبایی بینی
 • برخورداری از دانش زیبایی شناسی برای ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت
 • قوه تخیل برای ترسیم بینی در ذهن پیش از عمل
 • صبور بودن برای مشاوره دادن به بیمار پیش و پس از جراحی
 • اهمیت دادن به سلامت بیمار در وهله اول

هزینه عمل بینی گوشتی در شیراز

از آن جایی که جراحی بینی گوشتی جزو جراحی های زیبایی به حساب می آید، از حمایت مالی بیمه برخوردار نیست و هزینه به طور کامل بر عهده بیمار است. هزینه جراحی بینی به فاکتورهای گوناگونی از جمله دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان، کیفیت ابزار و تجهیزاتی که در زمان عمل استفاده می شوند، استفاده از غضروف، میزان سختی جراحی و … بستگی دارد.

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که در شهر شیراز سکونت دارید و تصمیم دارید که عمل جراحی بینی گوشتی انجام دهید، پیشنهاد می کنیم که به بهترین جراح بینی گوشتی شیراز مراجعه کنید زیرا اکثر متخصصان جراحی زیبایی بینی توصیه می کنند که این عمل را در نزدیکی محل سکونت خود انجام دهید تا به پزشک خود دسترسی داشته باشید.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *